MY

_dsc0300Malwina Puchalska – Kamińska

Psycholog, trenerka, wykładowca na Uniwersytecie SWPS i współzałożycielka Job Crafting Polska 🙂

Prowadzi badania na temat zaangażowania i poczucia sens pracy. Członkini Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Pozytywnej.  Autorka książek i publikacji naukowych z obszaru efektywności osobistej i zawodowej („Skuteczny menedżer”, „Rozwojownik”, „Are managers also “crafting leaders?”). Popularyzuje badania na temat szczęścia w pracy na konferencjach biznesowych i w mediach. Razem z Agnieszką Łądką-Barańską napisała pierwszą w Polsce książkę o Job Crafting’u, opartą o badania i skierowaną do praktyków biznesu  “Job Crafting – nowa metoda budowania poczucia sensu i zaangażowania”.

Realizowała obszerne projekty doradczo-szkoleniowe dla organizacji w Polsce i Niemczech. Pracuje m.in. dla branży energetycznej, robotycznej i organizacji pozarządowych. Współpracowała z Polsko-Japońską Akademią Technik Komputerowych i StresLabem na Uniwersytecie SWPS, tworząc interwencje on-line zwiększające dobrostan osób dorosłych. Jako dyrektorka Festiwalu Rozwojowego PROGRESSteron działała na rzecz integracji i rozwoju zawodowego kobiet w Trójmieście.

Dlaczego Job Crafting? „Dla mnie to metoda, która jest strategią win-win dla pracownika i całej organizacji. Dzięki craftowaniu swojej pracy, ludzie mają większe poczucie sensu swoich działań, a to przekłada się na ich efektywność. Metodę uwielbiam również za to, że pozwala na wydobywanie mocnych stron i wartości pracowników i świadome wplatanie ich w swoje zawodowe obowiązki.”

Prywatnie pasjonatka dalekich podróży, wędrówek górskich oraz teatru improwizacji.

Mocne strony: ciekawość świata, umiejętność cieszenia się życiem.


 

Agnieszka Łądka-Barańska_dsc0351

Ekspertka Job Crafting, Konsultantka HR, Badaczka i oczywiście Współzałożycielka Job Crafting Polska. 🙂

Psycholog organizacji i pracy. Od ponad 13 lat zajmuje się wsparciem swoich Klientów w obszarze zarządzani zasobami ludzkimi i rozwoju osobistym. Wspierała zarząd jak i kierownictwo w codziennych wyzwaniach związanych z budowaniem i zarządzaniem efektywnymi zespołami pracowników. Opracowywała i realizowała programy rozwojowe dla międzynarodowych organizacji, pełniła role Asesora w projektach Development Center. Jako doktorantka Uniwersytetu Gdańskiego, prowadzi badania naukowe w obszarze pozytywnej psychologii pracy w tym: sprawiedliwości organizacyjnej, postaw pracowniczych i poczucia sensu.

Razem z Malwiną Puchalską-Kamińską napisała pierwszą w Polsce książkę o Job Crafting’u, opartą o badania i skierowaną do praktyków biznesu  “Job Crafting – nowa metoda budowania poczucia sensu i zaangażowania”.

Łączy wiedzę naukową i doświadczenie HRowe, zajmując się tym, co sprawia, że ludzie czują się szczęśliwi w pracy. Projektuje pozytywne interwencje psychologiczne dla biznesu i edukacji wzmacniające m.in. poziom zaangażowania, poczucie odpowiedzialności i sensu.

Dlaczego Job Crafting? „Bo oddaje w ręce pracowników, w nasze ręce, wpływ na zadowolenie z pracy. Stajemy się aktywni i świadomi swoich mocnych stron i możemy kształtować przestrzeń wokół siebie tak by wykorzystywać potencjał jaki tkwi w każdym z nas.”

Mocne strony: zmysł estetyczny, ciekawość.


 

_dsc0341Ewelina Gałęzowska - Szomborg

Dyplomowana Trenerka Biznesu, Akredytowany Coach ICF, współzałożycielka Job Crafting Polska. 🙂

Socjolog pracy i organizacji. Pracuje z międzynarodowym biznesem od 2003 roku współpracując głównie z departamentami IT, HR i sprzedaży. Od ponad 14 lat zajmuje się wsparciem menadżerów i zespołów w rozwoju większej efektywności i budowania relacji. Koordynowała projekty z obszaru rozwoju umiejętności interpersonalnych dla międzynarodowych korporacji. Wdrażała kompetencyjny system zarządzania w trzech polskich instytucjach. Prowadzi szkolenia podnoszące umiejętności przywódcze, umiejętności osobiste oraz związane z efektywnością zespołów. W swojej pracy wykorzystuje nowoczesne podejścia do prowadzenia szkoleń: Design Thinking, facylitacja, coaching. Jako akredytowany coach ICF prowadzi coaching indywidualny i zespołowy, wspierając ludzi w odnajdywaniu odwagi do podejmowania działań zmieniających rzeczywistość na lepszą.

 

Dlaczego Job Crafting? „To metoda, która jest dużo efektywniejsza niż szkolenia z automotywacji. To metoda, która prowadzi człowieka przez proces łączenia swoich mocnych stron z pracą zawodową.  Uświadamia poczucie wpływy na realia pracy w organizacji, daje poczucie sprawczości, wzmacnia autonomię i poczucie sensu. W końcu to metoda, którą każdy – niezależnie od zawodu, przy odrobinie chęci może wykorzystywać.”

 

Mocne strony: energia w działaniu,  optymizm