Więcej o job Craftingu…

Job Crafting – co to właściwie jest i o co w nim chodzi?

W tym miejscu zbieramy informacje, artykuły, multimedia na temat Job Crafting’u, sensu pracy i zaangażowanie. A może jeszcze więcej….

Zapraszamy do czytania i oglądania! 


Job Crafting

to działania nakierowane na samodzielne dopasowywanie pracy do swoich zdolności i predyspozycji. Pojęcie to po raz pierwszy zostało opisane i przebadane przez naukowców z Uniwersytetu Yale – Amy Wrzesniewski i Jane Dutton. Dwie badaczki odkryły, że zadowoleni i efektywni pracownicy stosują proste i jednocześnie bardzo skuteczne działania, które sprawiają, że pracuje im się przyjemniej i wydajniej.

Bez wątpienia całe organizacje i pracownicy korzystają na takim craftowaniu. Co ciekawe liczne badania potwierdzają, że poprzez warsztaty można podnosić umiejętność i motywację pracownika do craftowania swojej pracy. Już kilkugodzinna praca w tym obszarze przynosi trwałe i pozytywne zmiany.

Cieszymy się, że  możemy nie tylko czerpać z dokonań badaczy i badaczek na cały świecie, ale i osobiście przyczyniać się do rozwoju nauki, prowadząc m.in. badania w obszarze psychologii pracy i organizacji, wzbogacając tym samym naszą wiedzę jak i metody wzmacniające m.in. poczuciem sensu pracy i  zaangażowanie polskich pracowników.


Job Crafting Polska to wiedza i działania oparte na rzetelnych dowodach i badaniach naukowych.

KSIĄŻKA:

Pierwsza w Polsce książka o
Job Craftingu!

Napisana przez badaczki
i współzałożycielki Job Crafting Polska.

Życzymy inspirującej lektury!


ARTYKUŁY:

Poniżej  lista ciekawych publikacji w temacie Job Craftingu, sensu pracy czy zaangażowania. Część z nich jest autorstwa osób z Job Crafting Polska, część stanowi inspirację, którą z chęcią się podzielimy 🙂 .


MULTIMEDIA: