I believe I can craft!

napis "research" z klockow scrable

I believe I can craft!😃
To tytuł publikacji, który wieńczy kilkuletnią pracę na skalą mierzącą przekonania o własnej skuteczności w zakresie przekształcania pracy.

Owocem # #współpracy Malwiny z zespołem Uniwersytetu SWPS są 4 badania i tekst, który ukazała się w prestiżowym PLOS ONE.

Jakie wnioski płyną z naszych badań?
☝Żeby moć craftować swoją pracę warto wzmacniać przekonania o własnej skuteczności w tym zakresie. Jak? Potwierdzoną metodą jest m.in. obserwacja innych osób craftujących np. szefa/szefowej, współpracowników (modelowanie) a także praca z barierami (odkrywanie ich za wczasu i planowanie sposobów ich przezwyciężania)
🤔Jest wiele bariery, które powstrzymują nas przed craftowaniem, część z nich to bariery po stronie organizacji (np. atmosfera rywalizacji w pracy, brak doceniania ze strony przełożonego/nej), część po stronie samego pracownika (np. brak wiary we własne możliwości, przekonanie, że „lepiej się nie wychylać w pracy”)
💪 Przekonania o własnej skuteczności w zakresie przekształcania pracy (craftowania) są związane z wyższym poziomem zaangażowania w pracy oraz niższym poziomem wypalenia zawodowego

Projekt został zrealizowany w zespole: dr Marta Roczniewska, dr Anna Rogala, Malwina Puchalska-Kamińska, prof. Sylwiusz Retowski oraz prof. Roman Cieślak.

https://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0237250